سرویس‌های خبری
هنرمندان - صادق تبریزی
صادق تبریزی

صادق تبریزی


(زاده 1317)
محدوده فعالیت :

صادق تبریزی در سال ۱۳۱۷ در تهران به دنیا آمد. او فارغ التحصیل در رشته کارشناسی ارشد معماری داخلی از دانشکده هنرهای تزئینی است.

ابداع سبک نقاشیخط، تشکیل نخستین نمایشگاه کلوپ فرانسه (1340 )، شرکت در نمایشگاه جهانی سرامیک و اخذ گواهینامه چک و اسلواکی(1341)، مشارکت در تاسیس تالار ایران (قندریز 1343)، اشتغال به کار در وزارت کشور تا سال 1350، فروش یک اثر به موزه حنان در چین(1376)، شرکت در آرت اکسپوهای مختلف اروپا و آسیا و برپایی نمایشگاه های متعدد انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور، از جمله فعالیت های هنری این نقاش ایرانی محسوب می شوند.

همچنین آثار صادق تبریزی علاوه بر نمایش در گالری ها و نمایشگاه های بزرگ جهان همچون آرت فرا ایتالیا، هیل لندن، منهتن سوهو آمریکا، آرتیتود پاریس، آرت اکسپو چین، نمایشگاه بین المللی سویترزلند در موزه های مهمی همچون مجموعه گری دانشگاه نیویورک، موزه هان چین و موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می شوند. او از پیشگامان هنر نقاشی است که از هنر خوشنویسی بهره دارد.

تبریزی در جمع آوری آثار هنری همت کرده و درحاشیه، گهگاه با قلمی شیرین چیزهایی می‌نگارد که در نشریات هم به چاپ رسیده‌اند. او آفریننده نخستین نشان رسمی جمهوری اسلامی ایران بودکلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir