سرویس‌های خبری
هنرمندان - محمد فرنود
محمد فرنود

محمد فرنود


(زاده 1337)
محدوده فعالیت :

محمد فرنود عکاس ایرانی متولد سال ۱۳۳۷ در سمنان است. او از سال ۱۳۵۴ کار عکاسی خبری را با روزنامه کیهان آغاز کرد.

این عکاس، کارهای عکاسی را خود چاپ می‌کرد و آرشیوی از عکس‌های زمان جنگ در عملیات‌های مختلف دارد. همچنین در زمینه‌های بین‌المللی صاحب عکس‌های ممتازی است.

او با سفر به کشورهای عربی، آسیایی و اروپایی، نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی همراه با چاپ کتاب برگزار کرد و در مسابقات بین‌المللی و نمایشگاه‌های جهانی شرکت فعال داشته و در سال ۱۹۸۲ در یکی از معتبرترین مسابقات عکاسی خبری در هلند world- press دو عکس از کارهای جنگ او به عنوان عکس‌های سال خبری در کتاب سال چاپ شد.

فرنود، همکاری خود را با آژانس بین‌المللی عکاسی خبری سپیا فرانسه در کنار همکاری با روزنامه کیهان آغاز کرد.

او در دوسالانه‌های عکس و مسابقات عکاسی، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری و داور فعالیت داشته‌است. همچنین مدرس عکاسی خبری دانشگاه نیز بوده‌است.

فرنود معتقد است هنرمند واقعی کسی است که بی‌هراس، با کار خود از عقیده‌اش دفاع می‌کند و می‌گوید اگر عکاس و به‌طور کلی هنرمند، در رابطهٔ مستقیم با واقعیت‌ها قرار نگیرد، ناچار به تقلید رو می‌برد یا به ضبط دریافت‌ها و برداشت‌های ناقص و سطحی می‌پردازد.

جوایز و افتخارات
او برندهٔ جوایز مختلف در مسابقات داخلی، برندهٔ ۲ جایزه عکاسی خبری از مسابقات جهانی عکاسی خبری وردپرس فتو در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۹۱ از جنگ ایران و عراق و زلزله منجیل است. چاپ عکس‌های برگزیدهٔ خبری سال در مطبوعات و نشریات جهانی در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ نیز در کارنامهٔ فعالیت‌های این عکاس ثبت شده‌است.

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir