سرویس‌های خبری
هنرمندان - احمد مرشدلو
احمد مرشدلو

احمد مرشدلو


محدوده فعالیت :

احمد مرشدلو متولد۲۰ شهریور ۱۳۵۲ درمشهد نقاش و طراح واقع گرای ایرانی است. نخستین نمایش انفرادی وی در سال ۱۳۸۰ در گالری طراحان آزاد بود. او از نخستین نقاشانی است که دغدغه‌های اجتماعی خویش را تجسمی کرده‌است.
مرشد لو در سال ۱۳۵۲ در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد؛ در کودکی به تهران آمد و با خانواده ساکن سه راه شکوفه خیابان پیروزی شد. اولین معلم‌های او ابوالحسن کیوان و آریاسب دادبه هستند. در سال ۱۳۶۹ وارد هنرستان تجسمی پسران شد. مدرک کارشناسی در رشته نقاشی را در سال ۱۳۷۸ از دانشگاه آزاد اسلامی و مدرک کارشناسی ارشد در همان رشته را در سال۱۳۸۰ از دانشگاه هنر تهران اخذ کرد.

او از اعضای گروه هنری سی بوده‌است. تعدادی از آثار مرشدلو در برخی از گالری‌ها و حراجی‌ها عرضه شده‌است. آثار وی در مجموعه‌هایی همچون موزه متروپولیتن نیویورک و گالری ساچی لندن، گالری ایام دبی قرار دارند.
همچنین حضور در بی ینال ونیز وموزه هنرهای اسلامی در موزه پرگامون برلین، موزه هنرهای جدید، فرایبورگ آلمان آرت فر استانبول و آرت فر مسکو، گالری ساچی لندن، موزه هنرهای معاصرارمنستان، موزه متروپولیتن توکیو و فرانسه وگالری مهر، نیویورک و گالری جیمز گری، لس آنجلس أمریکا از جمله نمایشگاه‌ های برون مرزی وی می‌باشد. آثار او تاکنون در حراج‌های ساتبیز، کریستی و حراج تهران عرضه شده‌است. در سال ۱۳۹۶ کتاب گفت وگوی شهروز نظری با احمد مرشدلو منتشر شده‌است.
مراد ثقفی در توضیح آثار مرشدلو می‌نویسد: تک نگاری‌هایی که مرشدلو در بازتاب دادنِ تک نگاری‌هایی بدانیم حاصل آثارش باقی ماند و به دعوت نقاش برای جستجویِ چنان موفقیت‌آمیز دارد که مشکل بتوان فقط در مقام بیننده بی‌طرف نگری به ما یادآور می‌شود که اینجاَ لَ تِ شباهت‌ها در سرنوشت مشترک بیننده و اثر نیاندیشید. اما همان تک چهره، به سان یکایک چهره‌ها روبرو هستیم. اینجا ماِ نقاش بلکه با اتوبیوگرافی یا همان زندگی نامه خودنوشتِ دیگر نه با تک نگاری با افرادی سر و کار داریم که گویی برای اولین بار جرأت و جسارت نگاه کردن به خویش را یافته‌اند.

از جمله نمایشگاه های مرشدلو:

بی‌نام، گالری طراحان آزاد، تهران ۱۳۹۷
چشم سر، گالری هما، تهران ۱۳۹۶
فضای منفی، گالری اثر، تهران ۱۳۹۳
طراحان آزاد، تهران ۱۳۸۰

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir